Rinoplasti Ameliyatında Doktor Tercihi Neden Önemli?

Rinoplasti Ameliyatında Doktor Tercihi Neden Önemli?

Hangi sebepten dolayı rinoplasti ameliyatı yapılacak olursa olsun, ilk olarak amaç burundaki solunum yolunun ameliyatın ardından en iyi biçimde işlenebilir duruma getirilmesidir. Ameliyat sırasında burnun tekrar şekillendirilmesi, burun formundaki bozuklukların giderilmesi ya da bir kısmının şekliyle oynanması işlemlerinde bir tanesi ya da birkaçı yapılabilir.

Burun estetiği ameliyatı olmak isteyen kişilerde burun yapısının estetik ameliyata uygun olup olmadığı muhakkak bir cerrah tarafından yapılacak olan muayenenin ardından kontrol edilir. En küçük bir müdahalenin son derece etkili neticeler ortaya koymasından dolayı burun estetiği ameliyatı muhakkak bu işte uzman olan bir cerrah tarafında gerçekleştirilmelidir. Cerrahın uzmanlığı, bu alandaki tecrübesi ve yapmış olduğu ameliyat sayısı burun estetiği fiyatlarını da değiştirebilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Neden Yapılır?

Burun estetiği ameliyatları, işlevsel ya da görünümünün beğenilmemesinden dolayı gerçekleştirilebilir. Ameliyatın yapılma sebeplerinden öncelikli olanı burunda yer alan doğuştan ya da sonradan olan bir form bozukluğu sebebiyle solunumla alakalı sorunların ortaya çıkmasıdır. Solunum problemlerine sebep olan form bozukluğu gözle görülür bir bozukluk olabileceği gibi, burnun iç bölümünde yer alan ve dışarıdan belli olmayacak bir sorun da olabilir. İkinci bir sebep ise, kişinin burun görüntüsünden memnun olmaması ve daha güzel bir buruna sahip olmak istemesidir.

Rinoplasti Kimlere Yapılır?

Burunun kemin bölümünde bir yamukluk ya da çıkıklığın olması, kıkırdak formunda görülen form bozuklukları, burun formunda orantısızlık, burnun çok büyük olması gibi huşular, rinoplasti gerektiren sebepler arasında yer alır. Estetik kaygılardan dolayı yapılan ameliyatlarda tamamen şahsi seçimler rol oynar. Bazı kişiler çok büyük ya da kemerli bir burnu olmasından dolayı görüntüden memnunken, bazı kişilerse normal bir burun şekline sahip olmalarına rağmen farklı bir buruna sahip olmak isterler. 

Rinoplasti ameliyatları, sağlık problemleri ya da şahsi istekler sebebiyle yapılabilen ve son derece yaygın biçimde uygulanan operasyonlardır. Bu cerrahi müdahale ile burun formunda pek çok farklılık gerçekleştirilebilir. Bu farklılıklar;

  • Burun eğriliğinin düzeltilmesi
  • Burun küçültülmesi
  • Burun ucunun tekrar şekillendirilmesi
  • Burun kemerinin düzeltilmesi
  • Burun deliklerinin düzeltilmesi

Rinoplasti Ameliyatına Nasıl Hazırlanılmalıdır?

Rinoplasti ameliyatı olacak hastaların burnunun fotoğrafı çekilir. Bu çekilen fotoğraflar hem operasyon sonrası beklentilerin karşılanıp karşılanmadığına bakmak için hem de doktora operasyon esnasında yol gösterici olmak için önemli olabilir. Hastaların göz önünde bulundurması gereken bir diğer nokra ise ağrı kesici ilaçların operasyondan 2 hafta öncesi ve sonrasında kullanılmamasıdır.

Ağrı kesici ilaçlar kanın pıhtılaşmasını olumsuz etkileyerek kanamayı arttırıcı bir etki gösterir. Doktorlarınızın kullandığınız ilaç ya da ilave ürünlerin hepsini bilmesinin sağlığınız ve iyileşme süreciniz için önemi yüksektir.

Rinoplasti Ne Kadar Kalıcı?

Rinoplasti olduktan sonra hastaların en fazla merak ettiği hususlardan biri de rinoplastinin ne kadar kalıcı olduğudur. Kalıcı bir görünüme ne kadar zamanda erişileceği de merak edilen bir başka konulardan bir tanesidir. Burun estetiğinin yüz ile uyumlu hale gelmesi birkaç ay ile birkaç sene arasında değişiklik gösteren bir zamanı kapsar. Özellikle burun görüntüsünden ameliyattan sonra birkaç sene geçmesine karşın memnun olmayan hastalar, revizyon rinoplastioperasyonunu tercih edebilir.

Doğru bir hekim tercihi revizyon burun estetiği operasyonuna başvurma durumunu azaltmak için de işe yarar. Yeniden burun ameliyatına başvurma sebebi içerisinde hastaların ilk ameliyattan sonra istedikleri kalıcılıkta ve biçimde, yüzü ile uyumlu bir görünümü yakalayamamış olmaları yer alır.

Rinoplasti Fiyatları Nasıldır?

Rinoplasti fiyatları Antalya’da yer alan kliniğimizde farklı etkenlere göre değişiklik gösterir. Hastanın istek ve beklentilerine göre belirlenen rinoplasti ameliyatlarında farklı teknikler uygulanabilir. Antalya rinoplasti fiyatları da operasyonun içeriğine ve hastanın beklentilerine göre değişiklik gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir